Hviezda

Dnes som sa oficiálne vyliečila z grafománie.

Už si nekupujem v papiernictve kriedy a nepíšem nimi veľavýznamné odkazy kade-tade.

I keď, je pravda, že momentálne cítim kdesi vo vnútri tichú potrebu kúpiť si jednu bielu kriedu a napísať ňou na chodník pred Deliu, novootvorené nezmyselné potraviny, takúto vetu: NENÁVIDÍM DELIU, MILUJEM HVIEZDU.

Asi to urobím hneď zajtra.

Hviezda bola pupočná šnúra starej Bratislavy, ktorej dnes šliapu po hlave všelijaké indivíduá, ktoré ju nikdy nemilovali, pretože ju nemali dôvod spoznávať.

Ako muž, ktorý nemá páru o tom, čo má rada jeho žena. Čo žije v presvedčení, že najmilovanejším objektom jeho manželky je jeho vlastný penis.

Ale to sa mýli.

Bratislava je pre takéhoto človeka len miestom pre prácu, nič viac, nič menej. Prostitútka, ktorej sa spraví na brucho a potom ju to ešte nechá poutierať. Takých ľudí Delia neserie.

Hviezda – to boli malé potraviny na Námestí 1. mája. Vedľa obložených chlebíkov ležala tlačenka, ruské vajco a zoschnutý punčák. Na polici cigarety, mentolové bonbóny, lak na vlasy a veľké balenie zápaliek. Predavačka sa neprezliekla od roku 1997, no napriek tomu bola stále krásna.

V deväťdesiatych rokoch žobral pred Hviezdou mladý chlapec na vozíku. Pamätám si, ako mi raz otec vtlačil do detskej paprče desaťkorunu a poslal ma za ním. Hanbila som sa ako pes, ale nakoniec som to zvládla.

Zajtra si kúpim kriedy a napíšem to tam. Nenávidím Deliu, milujem Hviezdu. Diagnóza jasná – sentimentálny grafoman, emocionálne nestabilný.

Vyliečiť sa nakoniec dokáže každý debil.

2 myšlienky na “Hviezda”

  1. Krásne, ako vždy! Veď najlepší liek je nechať vyhrať svoju vlastnú prirodzenosť. 🙂 K tvojmu odkazu sa so svojou dušičkou pripájam aj ja, napíš to tam! 😉

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s